Contact Link-uri Parteneriat Finantatori Echipa Misiune

Infiintata in anul 2002, Asociatia "Asezamantul Social Sfintii Martiri Brancoveni" este o organizatie cu caracter caritabil, non-profit, fara caracter politic, constituita conform legislatiei.

De la infiintare, asociatia a dus o activitate energica in sensul misiunii sociale desfasurata in diverse domenii de interes.

Categoriile grav defavorizate sunt numeroase. Insa, sansa este de partea noastra daca invatam ca forta asocierii reprezinta solutia in multe cazuri sau daca invatam ca disponibilitatea este o conditie a supravietuirii in mediul tensionat care ne inconjoara.
Asociatia “Asezamantul Social Sfintii Martiri Brancoveni” a dezvoltat cateva programe menite sa sustina urmatoarele tipuri de beneficiari:

1. Copiii spitalizati si familiile acestora, precum si implicarea in asigurarea unei mai bune calitati a educatiei in sistemul de invatamant pentru toti copiii;
  2. Adulti (batrani, persoane bolnave/singure, persoane fara venit sau cu handicap grav);
  3. Orice persoana aflata in nevoie (afectata de saracie, somaj, discriminare, excludere si alte asemenea forme).

Proiectul "Casa de la Scoala" Proiecte viitoare Proiecte realizate