Contact Link-uri Parteneriat Finantatori Echipa Misiune

Amenajarea si dotarea centrului educational "Casa de la Scoala".

In fiecare an, cu ocazia sfintelor sarbatori de Pasti si Craciun Asociatia a daruit copiilor internati in Spitalul Clinic “Maria S. Curie” si a celor de la Scoala Generala nr. 111 din Bucuresti, sect. 4, un numar de aproximativ 300 de pachete traditionale.

Proiectul de sprijin a persoanelor varstnice, singure si cu venituri mici (un numar de 20 de persoane au beneficiat de asistenta medicala gratuita, ajutor material si consiliere spirituala).

Proiectul de ajutor material si spiritual a unui numar de 10 familii ai caror copii au decedat in spital.

Proiectul de acordare de burse scolare unui numar de 10 studenti

Centrul “Casa de la Scoala” program educational adresat unui numar de 50 de copii scolari, talentati, din familii dezavantajate social.

Construirea sediului asociatiei compus din:

• Biroul presedintelui
  • Sala de intalniri
  • Birou de relatii cu publicul
  • Oficiu-bucatarie
  • Magazie

Dotarea sediului cu mobilier, birotica etc.

Definitivarea lucrarilor la Biserica spitalului Clinic de Urgenta pentru Copiii "Maria S. Curie":

• Realizarea mobilierului specific: strani, catapeteasma
  • Terminarea picturii interioare a bisericii.
  • Dotarea cu aparatura de amplificare
  • Finisarea exteriorului Bisericii spitalului

Realizarea de doua ori pe an a unei colecte de haine, carti, pentru cei 210 copii din parohia Valea Plopului, jud. Prahova.

Proiectul "Casa de la Scoala" Proiecte viitoare Proiecte realizate